Nikt nie chce paść ofiarą włamywaczy, ale nawet najbardziej zaawansowane systemy ochrony mogą zawieść i możemy stanąć przed problemem co zrobić z zepsutymi w wyniku włamania drzwiami. Oczywiście dużo zależy od stanu ich zniszczenia, rodzaju użytych przez złodziei narzędzi oraz funduszy, jakie możemy przeznaczyć na regenerację. Zawsze mamy jednak kilka możliwości.
Instynkt i poczucie zagrożenia podpowiadają najczęściej, aby wymienić zniszczone drzwi wejściowe na zupełnie nowy model. Jest to sposób na utwierdzenie samego siebie w przekonaniu, że żadna niepowołana osoba już więcej nie wejdzie do naszego domu lub mieszkania. Jednak w sytuacji, gdy brakuje funduszy na taką operację lub uszkodzenia nie są tak duże, warto zastanowić się nad reperacją drzwi. Korzystając z usług firm zajmujących się naprawą drzwi po włamaniu, które najczęściej działają całodobowo, od razu możemy usunąć oznaki ingerencji intruzów.
Wymiana uszkodzonych drzwi na nowe na pewno jest konieczna, gdy zostały one zniszczone całkowicie: wyłamane zostały zawiasy i ościeżnica lub połamano stolarkę w taki sposób, że nie da się ich już naprawić. Ponieważ jest to traumatyczne przeżycie, dla rodzin, które chcą wzmocnić zabezpieczenia poza dodatkowymi alarmami, zamkami, lepszą opcją jest wymiana tradycyjnych drzwi na drzwi antywłamaniowe. W większości przypadków się je jednak naprawić i dodatkowo wzmocnić.
Charakter zniszczeń wpływa na zakres i sposób naprawy drzwi. Większość złodziei skupia się na wyłamaniu i otworzeniu zamków, więc padają one ofiarą wytrychów i najczęściej wymagają kompletnej wymiany. Nowe zamki to też konieczne rozwiązanie, gdy złodziej w jakiś sposób wszedł w posiadanie kluczy właściciela. Takie posunięcie daje większe poczucie bezpieczeństwa okradzionym osobom. Gdy jednak złodziej użył łomu czy innego ciężkiego sprzętu, uszkodził ościeżnicę i profil, które albo trzeba wyprostować, wyklepać, odmalować albo wymienić na nowe. Lepiej też zainwestować w dodatkowe zabezpieczenia i zamki.
Odwiedzin